۱۳۹۵/۱۲/۱۸
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی:

استفاده از کالای ایرانی باید به گفتمان ملی تبدیل شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: استفاده از کالای ایرانی، باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود و استفاده از تولیدات داخل یکی از بسترها تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد تقی ایرانی چهارشنبه در همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان اظهار کرد: یکی از مزایای مهم تولیدات داخل، ارائه خدمات پس از فروش است و این خدمتی است که خریدار کالای قاچاق از آن بهره مند نمی شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود به عرضه کالای ایرانی با برچسب خارجی اشاره کرد و گفت: امروز شاهد هستیم که بعضا محصولات تولید داخل از کشور خارج شده و در کشورهای همسایه با برچسب خارجی به ایران بازگشت داده می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی افزود: متاسفانه این محصولات با قیمت بالاتری در داخل کشور به فروش می رسد. و باید با برند سازی تولیدات مان جهانی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه کالای ایرانی با کیفیت می تواند در بازار جهان رقابت کند خاطرنشان کرد: خرید کالای داخلی سبب می شود تا تولیدکننده حمایت شود و مشکل بیکاری و رکود نیز کاهش پیدا کند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیز گفت: توجه به حقوق مصرف کننده، سبب می شود تا ماندگاری تولید کننده و عرضه کننده کالا و خدمات در بازار رقابت بیشتر شود. ایرانی در پایان ضمن تقدیر از اصناف با انصاف که از اقشار کم در آمد حمایت هم می کنند . نظارت و بازرسی در ایام عید نوروز و برخورد قانونی با کم فروشان و گرانفروشان را وظیفه هم اتحادیه اصناف و هم تعزیرات حکومتی برشمرد .
یحیی نیکدل از فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تمام شهرستان های استان خبر داد و افزود: تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات باید توجه کنند که توجه به حقوق مصرف کننده یک سود دو طرفه است.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید کننده نیز باید مورد توجه باشد افزود: در خرید تولیدات داخلی و خارجی، اولویت ما خرید کالای ایرانی است و در این زمینه تولید کنندگان داخل باید کیفیت محصولات تولیدی را ارتقا دهند و با کاهش هزینه های تمام شده، در بازار ها توان رقابت داشته باشند.
این همایش یک روزه استانی با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی در بجنورد برگزار شد.
 
 


منبع : روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۰۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
           
اخبار برگزیده