۱۳۹۵/۱۲/۱۹
معاون استاندار تاکید کرد:

فرمانداران و بخشداران خط مقدم برگزاری انتخابات هستند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: فرمانداران و بخشداران خط مقدم برگزاری انتخابات هستند و برای برگزاری انتخابات سالم باید تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد تقی ایرانی روز سه شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: آموزش اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای انتخابات بر عهده ی فرمانداری ها و بخشداری ها است.
وی ادامه داد: فرمانداری ها برای تامین نیروی انسانی خود در بخش اجرایی انتخابات با دستگاههای اجرایی تعامل داشته باشند و باید از تمام ظرفیت های دولتی و غیر دولتی برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند بهره مند شویم.
رئیس ستاد انتخابات استان به فرمانداران و بخشداران تاکید کرد: با توجه به اینکه ۲۴ فرآیند از ۲۵ فرآیند برگزاری اننخابات به صورت الکترونیکی می باشد کاربران را آموزش داده و حتماً کارت ملی هوشمند خود را دریافت کنند.
محمد تقی ایرانی با تاکید بر لزوم ارایه گواهی عدم سوء پیشینه توسط متقاضیان ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: بنا بر صراحت قانونی ارایه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد از سوی کاندیداهای انتخاباتی در هنگام ثبت نام الزامی است.
ایرانی با بیان اینکه هیچگونه وقفه و ممانعتی در ثبت نام کاندیداها قابل قبول نیست، ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی باید تمامی مدارک مورد نیاز خود را در زمان ثبت نام ارائه دهند.
معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: بلوغ سیاسی و آگاهی مردم بسیار بالاست و بنابراین رعایت اصل بی طرفی از سوی مجریان برگزاری انتخابات باید در دستور کار باشد.تا مردم اعتماد پیدا کنند.
محمد تقی ایرانی افزود: انتخابات امری پیچیده است و نتیجه ی آن قابل پیش بینی نیست و باید بدانیم که نظر و  رای مردم مورد تکریم و حمایت دولت و ملت است.
ایرانی تصریح کرد: بستر لازم برای حضور آزاد رسانه ها، فعالان سیاسی، احزاب و تشکل های مردمی در چارچوب قانون در عرصه ی انتخابات فراهم است.
وی عنوان کرد: تبلیغات زود هنگام و پخش شایعات بر علیه نامزدهای انتخاباتی و تخریب و توهین چه در اجتماع و چه فضای مجازی  تخلف است و توسط دستگاه قضایی و  نظارتی با خاطیان قانون قاطعانه است.
ایرانی اظهار کرد: امیدواریم انتخابات پیش رو با مشارکت حداکثری مردم و با شور و نشاط سیاسی برگزار گردد.
 


منبع : روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۱۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
           
اخبار برگزیده