۱۳۹۵/۱۲/۲۴
معاون سیاسی استاندار در کارگاه آموزشی امور اجتماعی فرمانداری ها:

برخورد سلیقه ای در حوزه فرهنگی و اجتماعی مردود است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برخوردهای سلیقه ای و تنگ نظری در حوزه فرهنگی و اجتماعی جامعه مردود است و باید اجازه داد امور فرهنگ بر بستر اجتماعی و تدریجی و با آرامش پیش برود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدتقی ایرانی در نشست کارگاهی کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری ها و بخشداری های استان ضمن رد برخورد دستوری و بخشنامه ای در حوزه فرهنگ و اجتماع تصریح کرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی حوزه مهم و تاثیرگذاری است و اگر موانعی هست، باید با تدبیر آن را برطرف کرد.
وی با اشاره به پیشینه 7 هزار سال تمدن فرهنگی ایران و فرهنگ اسلامی پس از آن خاطرنشان کرد: انقلاب ما هم انقلابی فرهنگی است و با این پیشینه و تمدن نباید درباره مسائل فرهنگی دینی نگرانی زیادی داشته باشیم ما ظرفیت غنی و عظیمی داریم باید در مقابل توطئه و شبیخون فرهنگی وحدت داشته باشیم و از ابزار نوین برای انتقال مفاهیم فرهنگی و هویتی بویژه به جوانان توجه و برنامه داشته باشیم اگر هم مسائلی هست، باید با ارائه راهکارهای کارشناسی برای آن ها چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده طی سال های اخیر، کاهش تدریجی آسیب های اجتماعی را شاهد خواهیم بود اما باید با حمایت از برنامه های دولت در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری، آسسیب های ناشی از معضل بیکاری در جامعه هم رو به کاستی برود.
دکتر ایرانی از کارشناسان حاضر در این نشست خواست در تبیین سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید و شناساندن هر چه بیشتر خدمات گسترده دولت یازدهم در قبال اقشار مختلف کوشا باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفاوت های نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن با قانون اساسی دیگر نظام های سیاسی دنیا، حضور دو بعد جمهوریت و اسلامیت به همراه یکدیگر را از جمله وجوه تمایز این نظام دانست و گفت: فصل حقوق ملت در قانون اساسی و گنجانده شدن 55 اصل در این خصوص که در دولت تدبیر و امید به تدوین منشور حقوق شهروندی هم منجر شد، همگی برگرفته از حقوق اساسی موردتأکید دین مبین اسلام است و از منابع معتبر دینی مثل صحیفه سجادیه هم می توان حقوق اقشار مختلف جامعه و حقوق متقابل مردم و حکومت و حتی حقوق حیوانات را استخراج کرد که امروزه دنیای غرب به عنوان حقوق بشر و امثال آن مطرح می کند.
دکتر ایرانی یکی از مهم ترین این حقوق را حق انتخاب کردن و انتخاب شدن دانست و با اشاره به انتخابات اردیبهشت ماه آتی تصریح کرد: برای برگزاری سالم و قانونمند این انتخابات تمام مقدمات لازم در استان فراهم شده است و در راستای حداکثر اعتمادسازی حرکت می کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی بهتر و اجرای سیاست های راهبردی دولت، در ساماندهی فعالیت های فرهنگی  اجتماعی توفیقات بیشتری حاصل و زمینه مشارکت مردم در تمام شئون اجتماعی بیش از پیش فراهم شود./
 
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۱۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
           
اخبار برگزیده