۱۳۹۶/۰۱/۲۳
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار؛

به تصویر کشیدن لحظات ناب انسانیت در فتح خرمشهر، ضروری است

معاون سیاسی،امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:در بحث خرمشهر شناسی ضروری است تا لحظات ناب انسانیت، لحظات اصیل شرافت و شهادت جوانان و مردم به تصویر کشیده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمد تقی ایرانی در جلسه ستاد بزرگداشت سوم خرداد، سالروز آزادی خرمشهر قهرمان با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح در پیروزی و فتح خرمشهر نقش اساسی داشتند، اظهار داشت:نقطه عطف ملت ایران در پیروزی خرمشهر است لذا با برنامه ریزی های مناسب صورت گرفته، زمینه برگزاری مراسم باشکوه که تداعی کننده خاطرات و پیروزی ملت ایران بر استکبار جهانی است، فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد:ملت ایران توانستند زیر پرچم ولایت تمام توطئه های دشمنان را خنثی کرده و به سمت وحدت بیشتر هدایت شوند تا در جایگاه اصلی خود قرار گیرد.
ایرانی تصریح کرد:نباید رشادت ها و ایثارگری های جوانان که برای اسلام، انقلاب و کشور جان خود را از دست داده اند را فراموش کرد چرا که همه ما مدیون خون پاک این شهدا هستیم.
وی در ادامه بیان کرد: پیروی از ولایت فقیه ،شجاعت مردم، وحدت کلمه و دفاع از اسلام رمز پیروزی ملت ایران و فتح و آزادسازی خرمشهر است.
ایرانی در بخش دیگر سخنان خود اشاره ای به شعار سال مقام معظم رهبری داشت و گفت:یکی از بهترین دوران اقتصادی ما در زمان هشت سال دفاع مقدس رقم خورد چرا که با توجه به تحریم و فشارهای اقتصادی حاکم در آن زمان، مردم با آسایش اقتصادی زندگی میکردند بنابراین الگوی اقتصاد مقاومتی باید در این زمان نیز پیاده سازی شود.
وی اظهار داشت:دستاوردهای دفاع مقدس را باید با ذکر روزهای جهاد و شهادت و بیان خاطرات فرهنگ ایثار و شهادت زنده نگه داشت.
معاون سیاسی،امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:بیش از یکهزار و 200 برنامه فرهنگی، ورزشی، هنری و....به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در استان اجرا میشود.
محمدتقی ایرانی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی 48 شهید در عملیات بیت المقدس  از این استان تقدیم انقلاب شده، افزود:نقش مردم شهید پرور در آزادسازی عملیات بیت المقدس نشان از ایثارگری های آنان دارد که امیدواریم بتوانیم پیام ایثار و شهادت در آزاد سازی خرمشهر را به نسل های آینده و جوانان منتقل نماییم.
وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با تمسک به پایداری ملت ایران و ایثارگری خانواده شهدا نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
گفتنی است در این جلسه هریک از اعضای ستاد بزرگداشت مراسم سوم خرداد به بیان برنامه های خود جهت برگزاری باشکوه تر این مراسم در استان پرداختند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری
تعداد بازدیدها : ۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
           
اخبار برگزیده