۱۳۹۹/۰۸/۲۹
فرماندار اسفراین در ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا:

اول آذر آغاز محدودیتهای جدید کرونا و طرح محله محور

فرماندار اسفراین از آغاز محدودیت های جدید ستاد کرونا و طرح محله محور از اول آذر خبر داد.به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین طاهر رستمی در جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همه بخشنامه ها و ابلاغیه ستاد ملی برای ادارات و دستگاههای اجرایی و بانکها ارسال شده است.

وی گفت: اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها از اول آذر ماه به مدت دو هفته و به تناسب وضعیت شهرستان در سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد به ترتیب در سه سطح هشدار سه، دو و یک اجرا می‌شوند.

وی افزود: طبق اعلام ستاد مدیریت کرونا، این شهرستان به رنگ قرمز بوده که در شهرهای قرمز با سطح هشدار سه همه مشاغل به جز گروه یک تعطیل می‌شوند و بر این اساس تنها مراکز درمانی، داروخانه‌ها، مراکز امدادرسانی و نجات، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تأمین مایحتاج ضروری، مراکز ارائه دهنده خدمات عمومی و خدمات اضطراری آب، برق و تلفن باز خواهند بود.

فرماندار اسفراین با اشاره به اینکه حدود یک سوم کارکنان در شهرهای قرمز در محل کار حاضر می‌شوند، تصریح کرد: برای ادارات با ماموریتهای اساسی و مدیریت شهری حدود یک دوم کارکنان در شهرهای قرمز در محل کار حاضر می شوند به شرط اینکه خللی در ارائه خدمت ایجاد نشود و هرگونه تجمعی اکیدا ممنوع است و تشکیل جلسات ضروری نیز بیش از ۱۵ نفر نباید باشد.

رستمی افزود: از شنبه کلیه ماموریت مدیران و کارکنان لغو و در صورت ضرورت با هماهنگی فرمانداری انجام می شود.

وی اضافه کرد: محدودیت‌های تردد در شهرهای قرمز بر این اساس است که خودروهای با پلاک بومی نمی‌توانند از شهر خارج و یا به شهرهای دیگر وارد شوند و برعکس خودروهای با پلاک غیربومی هم نمی‌توانند وارد شهرهای قرمز و نارنجی شوند.

 ۵۱ درصد مبتلایان از دورهمی های خانوادگی

فرماندار اسفراین نیمی از آمار مبتلایان به بیماری کرونا را ناشی از دورهمی های خانوادگی و تجمعات عنوان کرد و گفت: در این زمینه باید با اقناع افکار عمومی نسبت به شیوع گسترده ویروس در مردم حساسیت ایجاد کرد، که در این میان از ظرفیت رسانه ها و روابط عمومی ها برای اعلام هشدارها استفاده می شود.

رستمی ادامه داد: شرایط سخت معیشتی مردم را درک می کنیم اما سلامت مردم در اولویت است 
اما، اگر زنجیره ارتباط انسانی از طریق دورهمی خانوادگی قطع نشود مشکلات پیچیده‌ای در راه خواهد بود.

 روز شنبه آغاز طرح محله محور 

رستمی از اجرایی شدن آموزش‌های محله محور برای کنترل شیوع کرونا در اسفراین خبر داد و گفت: بیماریابی، آموزش و شناسایی گروه‌های پرخطر و در معرض ابتلا از دیگر اقدامات ضروری در اجرای این طرح است.

وی اذعان داشت: در این طرح باید تمامی مردم و خانواده ها برای مقابله با کرونا با یکدیگر همکاری کنند. که امیدواریم با این اقدام بتوان خانواده ها را هوشیار کرد. در این طرح توزیع، مراقبت، حمایت، نظارت مورد توجه است.

رستمی افزود: طبق بخشنامه های ابلاغی بیماران مبتلا به کرونا نیز روی تخت بیمارستان بیمه خواهند شد.

امام جمعه اسفراین نیز در این جلسه گفت: در شرایطی که با شیوع گسترده بیماری روبرو هستیم و اجرای بسیاری از برنامه ها و مراسمات تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته کارها تعطیل نشده بلکه تعدیل شده و اجرای آن با محدودیت های ابلاغی انجام می شود.

حجت الاسلام قدیر محمدیان افزود: مردم به مسئولین اعتماد داشته باشند و مسئولین نیز با تزریق آرامش در جامعه و تیم سازی های واقع بینانه شرایط را مدیریت کنند .

وی گفت: هرچند این ویروس تبعات بسیار زیادی داشته اما تمرین همگرایی خوبی در بین مردم ایجاد کرده است که نمونه آن را در اجرای طرح مواسات و کمک‌های مومنانه شاهد بودیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی اسفراین نیز در این جلسه گفت : رعایت بهداشت خانوادگی و توجه به نکات بهداشتی از مهم‌ترین راهکارها جهت مقابله با ویروس کرونا است و این مساله مشارکت همه نهادها، دستگاه‌ها و مردم را می‌طلبد.

دکتر ایلدر آبادی تصریح کرد: شیوه زندگی و ارتباطات مردم و همچنین رفتارهای بهداشتی مردم در جامعه باید به تناسب رفتار ویروس تغییر کند و در صورت عدم همکاری چرخه ویروس گسترده تر خواهد شد.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۲۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی